URSZULA NAWROT

BIO

REŻYSER FILMOWY - PRODUCENT - AKTORKA - TANCERKA - FOTOGRAF 

Od dzieciństwa związana ze sztuką najpierw tańcem, potem teatrem. Równolegle studiuje Politologię na Uniwersytecie Wrocławskim potem Stosunki Międzynarodowe w Collegium Civitas. W trakcie studiów otrzymuje nagrodę Ministra Edukacji oraz stypendium w prestiżowej Sciences-Po w Paryżu. W 2007 roku uzyskuje Dyplom Magistra Stosunków Międzynarodowych. W 2010 roku kończy Warszawską Szkołę Filmową oraz otrzymuje Dyplom Aktorski ZASP. W latach 2010-2011 jest słuchaczką studium dramatopisarstwa w Laboratorium Dramatu w Warszawie. Występuje na deskach  Teatru  Praga, w filmie i telewizji. Po kilku latach pracy na scenie i planie filmowym, powraca do sztuk wizualnych – głównie fotografii. Od  2013 r. publikuje i wystawia swoje zdjęcia  zdobywając uznanie i  nagrody (m.in. specjalna nagroda Unicef, Brązowy Medal na XI Biennale Fotografii Artystycznej "Dziecko". Publikacje w  prestiżowym "Photographize" Nowy Jork, "Photography Mothly" Londyn, wystawa Vision Center w Cork w Irlandii). Na zaproszenie prof. Leszka Mądzika wykonuje zdjęcia promujące jego spektakl Czas Kobiety z A.M. Jopek (plakat, billboardy, katalog). W 2014 roku zakłada firmę producencką COPALFILM dla realizacji własnych projektów artystycznych. Decyduje się na realizację kina autorskiego, w którym łączy wszystkie swoje pasje: film, taniec, wyrafinowanie obrazu, psychologię. W filmie UMBRA, debiucie reżyserskim z 2015 r., skupia się na temacie przeżyć kobiety molestowanej seksualnie w dzieciństwie. Jego narracja opiera się na metaforze i symbolice obrazu. Jest nie tylko reżyserką i producentką, ale także autorką scenariusza oraz koncepcji plastycznej filmu.

Zainteresowania:

Psychologia: wczesna trauma, psychoanaliza, archetypowy system samoochrony psychiki.

                    Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich,

                    Związku Artystów Scen Polskich.

URSZULA NAWROT

„Twórczość oznacza przyzwolenie sobie na popełnianie błędów. Sztuka, to wiedzieć, przy których z nich pozostać” (Scott Adams). 

Nie oznacza to pójścia na żywioł i improwizację, bez uprzednich długotrwałych przygotowań, ale świadome podejmowanie ryzyka przy wyborze artystycznych rozwiązań.

URSZULA NAWROT I MAREK HOMONCIK

PARA TANECZNA MIĘDZYNARODOWEJ MISTRZOWSKIEJ KLASY "S"

 UMBRA / SHADOW / ECLIPSE OF THE MOON 

ART / NARRATIVE FICTION / EXPERIMENTAL / AUTEUR CINEMA / 30 min / POLAND / 2015

DIRECTOR : URSZULA NAWROT

CAST : LESZEK BZDYL, URSZULA NAWROT, MICHALINA WISNIEWSKA

PRODUCED BY : COPALFILM URSZULA NAWROT

CO-PRODUCED BY : TVP S.A., MAGIC PRODUCTION